Çünkü biz, tüm ürünlerimizde taze, doğal, hızlı ve ekonomik olmayı taahhüt ediyoruz. Ürünlerimizin hiçbirinde katkı malzemesi ve soya kesinlikle kullanılmamaktadır. Şubelerimizden aldığınız ürünlerin evinize ulaşıncaya kadar soğuk zinciri hiç kırılmadan yani hiç çözülmeye uğramadan ulaştırılacağının sözünü veriyoruz. Zamanın çok önemli olduğu günümüzde çalışan kadınların ve gençlerin taze ve doğal ürünlerimizle mutfakta daha az zaman harcamasını sağlıyoruz.
Ürünlerimiz -40 derecede şoklanarak donduruldukları ve -18 derecede muhafaza edildikleri için dondurulmuş gıdalarda hiçbir şekilde bozulma meydana gelmez.
Ürünlerimiz sadece şoklanarak donduruldukları için hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Normal muhafazadan daha sağlıklı bir saklama yöntemi olan şoklama ile ürünlerimiz en taze hali ile sofranıza gelmektedir.
Taze ürünler ve dondurulmuş ürünler besin değerleri açısından mukayese edildiğinde en az taze satılan ürünlere eş değerdir. Pazarda ve manavda satılanlar ise müşteriye ulaşana kadar, muhtemelen dış ortamda günlerce bekletildiğinden besin değerlerinde önemli ölçüde kayıplar meydana gelmektedir. Bu nedenle dondurulmuş gıda, pazarda, manavda satılan ürünlerden daha sağlıklıdır.
Bütün ürün grupları (dondurulmuş sebze-meyve ve unlu mamuller), buzdolabında 24 saat, buzlukta 7 gün, -18 °C derin dondurucuda son kullanma tarihine kadar saklanabilir.
Paketler açıldıktan sonra pakette kalan ürünler çözülmeden dolaba konduğunda aynı saklama koşulları yine geçerlidir. Ürünlerde çözülme olduysa tekrar dolaba konmadan tüketilmelidirler.
Besinlerin içinde bulunan ve ürünlerin süratle bozulmalarına neden olan mikroorganizmaların aktiviteleri, ürünler -18°C’de ısıya indikleri zaman durdurulmaktadır. Dondurulmuş ürünlerin çözüldükleri zaman bünyelerinde bulunan suyun bir kısmını dışarı vermeye başlamaları ile birlikte bu mikroorganizmalar tekrar faaliyete geçmeye başlar. Uzun süre çözülmüş olarak bekletilen ürün içinde büyük miktarda besin kaybı ve bozulmalara neden olan mikroorganizma hareketleri meydana gelmiş olur. Bu şekilde çözülen dondurulmuş ürünler tekrar donduruldukları takdirde barındırdıkları besin değerlerini yitirmiş ve sadece posa değeri taşıyan fiziksel bir görünümde saklanmış olurlar.
Dondurulmuş mantı dolaptan çıkarıldıktan sonra çözülmesi beklenmeden kullanılır.
Etiam elit felis, porta ut massa in, consectetur finibus nibh. Vestibulum in efficitur velit. Proin mollis est in risus faucibus, nec finibus mauris vehicula. Duis at eleifend dui. Maecenas in dui eget erat ullamcorper dignissim nec sit amet tortor.

SORUNUZ MU VAR?